Foto

Partnerzy tego wydarzenia:
partnerzy tego wydarzenia

powrót10, 11/09/2009

mapa
Miejsce: EC1 Łódź Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3

:PK:, pomysł i choreografia: Kaya Kołodziejczyk

godz. 19:00
[wstęp: 20 zł]

:PK:
pomysł i choreografia: Kaya Kołodziejczyk
parkour: Stowarzyszenie Parkour Łódź
wizualizacje: Daria Kopiec
kostiumy: Marta Rowińska
muzyka: Paweł Szymański „Singletrack”
kompozycja oryginalna: Daniel Radtke
reżyseria świateł: Herman Venderickx
dramaturg: Joanna Szymajda
występują: Kaya Kołodziejczyk, Daniel Radtke, Łukasz Strzelczyk, Mariusz Marciniak, Radosław Grzanka
premiera: 10 września 2009
produkcja: Festiwal Dialogu Czterech Kultur
koprodukcja: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, EC1 Łódź Miasto Kultury
instytucja wspierająca projekt: Pact-Zollverein Essen
 
Projekt :PK: ożywia postindustrialną przestrzeń elektrowni EC1 w oryginalnej koncepcji łączącej choreografię, parkour, film i muzykę. Głównym bohaterem :PK: jest Łódź, jej architektoniczne i symboliczne zakamarki. Sposób przemieszczania się po miejskich terytoriach właściwy brawurowym traserom skonfrontowany zostanie z podążaniem szlakiem symbolicznym – zapomnianą, trochę już niechcianą historią rodzinną. Przestrzenie, które dla dzisiejszych mieszkańców Łodzi zlewają się w jeden zszarzały obraz, dla traserów stanowią terytorium niekończących się wyzwań, choreografce zaś narzuciły konieczność konfrontacji z własną tożsamością. Właściwy wszystkim rodzajom pamięci fenomen reminiscencji, swoistego echa, przekształcony w ruch i wpisany w muzykę, łączy pracę wszystkich twórców projektu. Spektakl składa się z części rozgrywającej się w przestrzeni otwartej (z trójką traserów), scenicznego duetu choreograficzno-muzycznego oraz mini-projekcji filmowej.
 
Kaya Kołodziejczyk – (ur. 1981) jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz szkoły tańca współczesnego P.A.R.T.S. w Brukseli. Od kilku lat realizuje własne projekty choreograficzne m.in. Pom 2OOO, Favourite Superhero, One for Francesca, Night of 3/free styles, Brith Out. Założycielka nieformalnej grupy U/LOI Universal Law Of Impermanence. Perfomerka i wykładowczyni tańca współczesnego m.in. w szkole P.A.R.T.S. w Belgii.
 
Stowarzyszenie Parkour Łódź
W projekcie biorą udział członkowie Stowarzyszenia Parkour Łódź i Parkour Parku na ulicy Siewnej 15, założonego wraz ze stowarzyszeniem Alternatywa BMX, w składzie: Łukasz Strzelczyk, Radosław Grzanka i Mariusz Marciniak. Są to uczestnicy warsztatów Parkour w Polsce i za granicą, lokalnych i międzynarodowych projektów, m.in.Wymiany Parkour w Turynie 2008.